Projekt Hodonín

Družstvo získá díky zajištění equity v řádech nižších desítek milionů korun 50% podíl v projektu výstavby 66 bytů v širším centru Hodonína. Developer vykoupil úvodní komerční objekt, který lze přestavět na byty. Město jde projektu naproti, vedle chce zrenovovat park a nechce mít v místě autodílny. Projekt počítá s rekonstrukcí stávající budovy a zástavbou současného nádvoří. Každý člen družstva se může podílet na výnosu z hospodaření družstva v tomto projektu.

Příklad vstupu do projektu

Forma účasti v projektuMinimální nákupOčekávaný zisk
Následný členský vklad – družstvo SSTD50 000,- Kč21% celkem (3 roky)
Zápůjčka - zajištěná směnkou družstva500 000,- Kč8% p.a.

Lázeňské město Hodonín je atraktivní pro spoustu lidí. Hodonín je rodiště 1. československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Ve městě je řada památek, které tuto velkou osobnost a jeho život připomínají.

Lokalita je velmi zajímavá nejen historicky, ale také skvělou dostupností a možnostmi.

Developerský a projekční tým

  • Ing. arch. Stanislav Uhlík – autorizovaný architekt ČKA
  • Ing. Miloslav Čech – autorizovaný inženýr ČKAIT v oboru pozemní stavby
  • Pavel Patřičný – Simply Short Term Development, družstvo

Právní, ekonomické a rozpočtové bezpečí

  • JUDr. Ing. Lukáš Pleticha – místopředseda představenstva Simply Short Term Development, družstva, právník a ekonom, 12 let zastupitel, z toho 4 roky místostarosta pro ekonomiku a majetek města a 4 roky náměstek primátora pro investice a hospodářský rozvoj města Jablonce nad Nisou.
  • Generální dodavatel výstavby – Zdeněk Hošek, CIROS s.r.o

Investor & Realitní služby

  • Simply Short Term Development, družstvo
  • Bratři Čemajl a Daut Čajovi – vlastníci MK Stavoprojekt s.r.o

Shrnutí

Developerský projekt Hodonín – centrum je zajímavý svým umístěním v centru malebného jihomoravského města. Architektonicky zapadá do lokality, ekonomicky pro nás družstvo jako investora přináší zajímavý efekt až 100% vlastních zdrojů při jistotě zajištění, kdy z vlastníme 50% firmy a dalších 10% společnosti máme v zástavě vzhledem k výši naší investice je to vyvážený a bezpečný stav. Každý člen může očekávat podíl na zisku z hospodaření družstva z tohoto projektu, když vše půjde dle finančního a časového plánu mezi 20%-30% ročně, samozřejmě podíl na zisku bude vyplacen až na konci celého projektu po kolaudaci a po prodeji všech jednotek a uvolnění peněz financující bankou.