O nás

stavíme byty a dělíme se o zisk

Jsme  developerské družstvo, právnická osoba, která investuje vlastní zdroje do developerských projektů, obchodních podílů ve firmách, nákupů nemovitostí za účelem pronájmu.

Podnikání v developmentu nezná zkratkovitá řešení, ale to neznamená, že si nemůžeme cestu ulehčit. Rozdělíme-li břemeno starostí mezi více poutníků, půjde se nám všem o to lehčeji. Díky této jednoduché analogii může podnikat v developmentu každý, koho tato problematika zaujala a chtěl by získat zajímavý profit z výstavby nových domů, bytů, rekonstrukcí a dalších podnikatelských aktivit.

Multivýhoda družstva

Družstvo má tu výhodu, že vlastní kapitál seskládá z členských vkladů členů družstva, kde každý člen má jeden hlas a na členské schůzi všichni spolurozhodují o osudu družstva a podílí se dle výše svého vkladu na hospodaření družstva.

Představenstvo družstva má výkonnou moc a reprezentuje družstvo na veřejnosti.

Developerské družstvo tedy spojuje výhody, které plynou developerovi, což je vysoká marže z realizovaných projektů a družstva, což je možnost seskládání velkého balíku peněz díky drobným vkladů jednotlivých členů. Tedy i 50.000,- zde má pro developerské družstvo smysl, naopak pro developera jednotlivce to jsou nic neřešící peníze.

Člen družstva má výhodu, že nemusí znát vše, co musí znát a umět kvalifikovaný investor a přesto se díky družstvu účastní vysokovýnosových a vysokonákladových projektů.

Každý člen se svobodně rozhoduje o tom, zda se do činnosti družstva zapojí aktivně nebo pasivně. Jeden pasivně vloží své peníze formou členského vkladu, jiný nabídne své znalosti a zkušenosti stavaře, projektanta, architekta, makléře, apod. Jeden si počká na rozdělení zisku, jiný dostane provizi za prodej postaveného domu.

 Jak funguje samotný developer

    • Developer koupí pozemek, s architekty vymyslí studii, s úřady obstará povolení, s bankou zafinancuje, se stavaři postaví a makléři prodá hotové byty. Starostí po cestě k úspěšně zrealizovaného projektu je tedy více než dost.
  • Výhoda

    • Developer má tu výhodu, že cílí na vysokou marži, která je vzhledem k nízké počáteční ceně pozemku a vysoké ceně finálního m2 bytové plochy obrovská.
  • Nevýhoda

    • Developer má tu nevýhodu, že potřebuje “dlouhé” peníze, často 6, 8 i 10 let, pokud začíná od zelené louky. Může si zkrátit čas, pokud koupí projekt už s územním rozhodnutím nebo stavebním povolením.

Členové představenstva

Pavel Patřičný

Předseda představenstva
Obchodník s duší investora

Už jako student sbíral dovednosti jako obchodník, dvě zaměstnání ho přesvědčila, že jeho osud je freelancer. Tam, kde působil je nejlepším obchodníkem, nedá si pokoj, dokud nedosáhne na úspěch. Umí získat peníze i na to, co by jiní ani nezkoušeli. Životní zkušenosti zúročuje ve světě investičních nemovitostí a developerských projektů. Muž s řečnickými dovednostmi, talentem na kombinování obchodních a investičních příležitostí. Duše s potřebou pomáhat druhým a sdílet zkušenosti i zdroje, byl několik let hlavou a foundrem neziskového projektu podporující přirozenou výchovu dětí ve školkách a školách. Realista se zájmem o jemnohmotnou povahu světa a vesmíru.

Ing. JUDr. Lukáš Pleticha

Místopředseda představenstva
Právník a ekonom v jedné osobě

Jedna vysoká škola mu nestačila. Potřeboval tu horu slézt z obou stran. Byl poslanec za ČSSD, 12 let zastupitel, z toho 4 roky místostarosta pro ekonomiku a majetek města a 4 roky náměstek primátora pro investice a hospodářský rozvoj města Jablonce nad Nisou. Praktik výjimečně kombinující znalosti z tvorby zákonů, jejich aplikaci, develop veřejně prospěšných stavebních projektů a jejich realizaci. Milovník historie, tradic a přírody.

Taťána Kobzínková

Člen představenstva
Manažerka s přirozenou autoritou

Žena s vytříbeným vkusem, vhledem do povah lidí a ohromnou intuicí. Praktička, která míří přesně jak slova, tak činy. Pokorná bytost s jemnocitem terapeuta, uvažováním analytika se specializací na vyhodnocování rizik. Její přirozeností je odhalovat slabá místa v projektech, obchodních případech. Byla srdcem projektu, který finančně podporoval 15 školkových a školských zařízení zaměřených na přirozenou výuku dětí. Projekt rozdělil vyšší jednotky milionů korun na jejich fungování. Některá díky projektu vznikla a pracují dodnes.