Výstavba 14 nízkoenergetických rodinných domů
Kladno – Motyčín

Konec roku 2020 – předpoklad získání stavebního povolení na komunikace, sítě a rodinné domy. Očekávaný exit z projektu – červen 2022.

Výstavba 14 nízkoenergetických rodinných domů ve velmi pěkné lokalitě jen 10 min MHD do centra Kladna a jen 19 minut autem na letiště Václava Havla. Kupující si budou moci vybrat mezi parcelami o výměrách 300-700 m2. Na konci roku 2020 se po ohlášce stavby zahájí výstavba a už v létě 2021 se začne s prodejem domů, které v tuto dobu budou rozestavěné.
Jedná se o projekt, který je svojí velikostí snadno uchopitelný a rychlý z hlediska všech povolení a výstavby. Jeho projektová příprava je velmi kvalitní.

Projekt je úspěšně koupen!

Příklad vstupu do projektu

Forma účasti v projektuMinimální nákupOčekávaný zisk
Následný členský vklad – družstvo SSTD50 000,- Kč18% – 26% celkem
Zápůjčka - zajištěná směnkou družstva500 000,- Kč9% p.a.
Dluhopis Kladno – Motyčín na dva roky50 000,- Kč14% celkem

O nové bydlení je velký zájem a roste také zájem investorů o nákup nemovitosti na pronájem. Tato lokalita je 20 min na letiště s dostupnou cenou bydlení, takže výborný poměr ceny/obslužnosti. Zatímco o 20 km dál se stejné domy prodávají již o několik miliónů korun více než zde.

Developerský a projekční tým

  • Ing. et Ing. Richard Hlaváč – autorizovaný inženýr ČKAIT pro pozemní stavby.
  • Zdeněk Pagáč – stavbyvedoucí spolupracující s Richardem Hlaváčem.
  • Ing. Radek Prokop – autorizovaný inženýr ČKAIT pro pozemní stavby.

Právní, ekonomické a rozpočtové bezpečí

  • JUDr. Ing. Lukáš Pleticha – místopředseda představenstva Simply Short Term Development, družstva, právník a ekonom, 12 let zastupitel, z toho 4 roky místostarosta pro ekonomiku a majetek města a 4 roky náměstek primátora pro investice a hospodářský rozvoj města Jablonce nad Nisou.
  • Generální dodavatel výstavby – Zdeněk Hošek, CIROS s.r.o

Investor & Realitní služby

  • Simply Short Term Development, družstvo
  • Ing. Jarmila Rádlová, Keller Williams Prague Prime

Shrnutí

Developerský projekt Kladno – Motyčín je projekt, jehož přidanou hodnotou je především čas realizace. Kupní cenu jsme zaplatili až ve chvíli pravomocného územního rozhodnutí, ihned se začne řešit stavebn. povolení – ohláškou, která zabere cca 3 měsíce, na konci roku 2020 se tedy dá již stavět a začít i s prodeji. Projekt se tedy dá zrealizovat i za jeden rok, ovšem i když doba výstavby a prodeje bude delší, řekněme 2 roky, můžeme za družstvo očekávat zisk 10% ročně.

Zisk v čase – jen pro investora vůči vloženým zdrojům

Roky 1 1,5 2
Hrubý zisk družstva 27% 18% 13%
Podílí na zisku člena po odečtení nákladů družstva 24% 15% 12%